HaberlerİranOrtadoğu

İran milleti dünyada adalet ve barış bayraktarı lakabını hakkeden bir millettir

İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, İran milleti dünyada adalet ve barış bayraktarı lakabını hakkeden bir millet olduğunu vurguladı.

İran’ın kuzeyinde Gilan eyaletinde 15 büyük projenin açılış töreninde konuşan Ahmedinejad, İran milletinin barış ve huzur bayraktarı ilan edilmeyi hakkettiğini, çünkü bu milletin iman, vahdet ve gönül birliği gibi özelliklerden yararlandığını belirtti

Düşmanların İran milletini kalkınma zirvelerine erişmekten alıkoymak için türlü komplolar kurduğunu belirten Ahmedinejad, bu düşmanlıklar tarih boyunca söz konusu olduğunu ve son iki asırda daha da şiddetlendiğini vurguladı.

İranlı gençlerin özgüven duygusuna da temas eden Ahmedinejad, gençlerin bu moral ve psikoloji ile ilim teknoloji ve düşünce alanlarında zirveleri fethettiklerini ifade etti.

İran milletinin son 8 yılda kalkınma yoluna olan inanç ve güveni bir kaç bin kat arttığını vurgulayan Ahmedinejad, Gilan yöresi de tarım, sanayi ve turizm gibi sektörlerde kapasiteleri ile İran’ın bir çok eyaletinin ihtiyaçlarını karşıladığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad Gilan ziyareti sırasında demir çelik fabrikasından 16 bin konut projesine kadar 15 önemli projenin açılışını gerçekleştirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (25) içerik yüklenmiştir.