HaberlerİranOrtadoğu

İran milleti haklarından asla vazgeçmeyecektir

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaneyle görüşen Ahmedinejad, İran milletinin hak ve adaletten yana olduğunu ve haklarından zerrece geri adım atmayacağını vurguladı.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney ile bir araya gelen nizamın önde gelen yetkililerinden cumhurbaşkanı Ahmedinejad, Rehber’in huzurunda ülkenin çeşitli alanlardaki kazanımları ile ilgili tafsilatlı bir rapor sundu.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad raporunun bir bölümünde İran milleti aleyhinde çıkarılan illegal yaptırım kararnamesine değinerek bu siyasi kararnamenin aslında sulta düzeninin, içine düştüğü çıkmazdan kurtulma gayretlerinden ibaret olduğunu kaydetti.

Ahmedinejad bu kararnamelerin sultacıları kurtaramayacağını ve yakında bu yaptıklarından pişman olacaklarını, İran milletinin adalet çerçevesinde mantıklı bir diyalogdan yana olduğunu, ama bu arada, milli haklarından da zerre kadar geri adım atmayacaklarını vurguladı.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney de bu kararlılığın sonuna kadar destekleneceğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.