HaberlerİranOrtadoğu

İran milleti İslam nizamında belirleyici role sahiptir

Dünya Müslümanları Rehberinin uluslar arası işler danışmanı Ali Ekber Velayeti, İran’da halkın belirleyici ve İslami nizamın temel direği olduğunu ve bu halkın emellerinin ancak nizamın rehberinde tecelli ettiğini vurguladı.

İran’ın uluslar arası haber kanalına demeç veren Ali Ekber Velayeti, İran milletinin geçen Çarşamba günü ülke genelinde ve özellikle Tahran’da düzenlediği muhteşem yürüyüşlere temas ederek bu yürüyüşlerde halkın katılımının eşsiz olduğunu vurguladı.

İran milletinin coşkulu katılımının bu halkın inkılapçı, İslami, ve Ehli Beyt hayranı olmalarından kaynaklandığını ve tek bir kelimede Aşurai bir katılım olduğunu vurgulayan Velayeti, Aşura günü Tahran’da çıkan olayları destekleyenlerin gerçekte ham insanlar olduklarını, çünkü fitnecileri destekleyenlerin tek amacının İran olmadığını ve dünyada tüm müslümanları hedef aldığını kaydetti.

Dünya Müslümanları Rehberinin uluslar arası işler danışmanı Ali Ekber Velayeti, İran İslam cumhuriyetinde dini milliyetten ve milliyeti dinden ayırmanın mümkün olmadığını ve bu iki nesnenin bir biri ile tam anlamı ile bütünleştiğini sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (108) içerik yüklenmiştir.