Dünya Kudüs GünüEyyamullahFilistinHaberlerİranOrtadoğu

İran milleti Kudüs Günü’nde öncü olduğunu gösterecektir

İran İslam Cumhuriyeti cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, her yıl ramazan ayının son cumasında kutlanan Dünya Kudüs Günü’nde bu yıl da İran milletinin Filistin halkına desteğini ve siyonist İsrail’e düşmanlığını her yıl olduğu gibi bu yıl da coşkulu katılımla göstereceğini söyledi.

Filistin meselesini insanlığın en önemli meselesi olarak niteleyen Ahmedinejad, Filistin ve Kudüs meselesinin, bir milletin meselesi veya bir toprak meselesi olmadığını kaydederek, Filistin meselesinin bütün insanlığa ait olduğunun altını çizdi.

Ahmedinejad, 1 milyar insanın aç olduğu günümüz dünyasında, emperyalizmin siyasetleri sonucu çıkan bu tablonun yanı sıra açlık, güvensizlik, insani değerlerin ayaklar altına alınması gibi bütün olumsuzlukların Filistin halkına yönelik yapılan macerada rahatlıkla görülebildiğine dikkat çekti.

Dünya meselelerine İran milletinin her zaman insani açıdan baktığını hatırlatan Ahmedinejad, İran halkının dünyada barış, adalet ve eşitlik istediğini zira ancak bu unsurların olması halinde dünyada insani değerlerin korunabileceğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.