HaberlerİranOrtadoğu

İran milleti maceraya girmek isteyenlerin ellerini kesecektir

İran İslami Şura Meclis Başkanı Ali Laricani, İran milletinin, Fars Körfezi ve Umman Denizi’nde maceraya girmek isteyenlerin ellerini keseceğini söyledi.

Laricani, meclis olağan oturumunda yaptığı konuşmada, Amerika ve batılı ülkelerin Hürmüz Boğazı konusundaki sözlerinin temelinde, onların her zaman İran İslam İnkılabı’nın gücünden duydukları korkunun bulunduğunu söyledi.

Laricani, İran’ın Hürmüz Boğazı barış boğazı bildiğini belirtirken, Farz Körfezi ve Umman Denizi’nde macera aramak isteyenlere İran milletinin asla izin vermeyeceğini söyledi.

Laricani, İran’da Şafakta On Gün’ün başlamasını tebrik ederken İslam Cumhuriyeti’nin kurucusu İmam Humeyni’nin yolunu sürdüreceklerini kaydederek, “Hürriyet, halkçılık ve adaletin komünist ve liberal demokraside işlemediği”nin görüldüğünü ama İran’da islami yönetimin uygulamada olduğunu söyledi.

İran meclis başkanı, İran’da islami yönetim ve halkçılığın bugün bölgede halk devrimlerinin gerçekleştiği ülkeler için de ilham kaynağı ve modele dönüştüğünü söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Haziran 2021 (35) içerik yüklenmiştir.