HaberlerİranOrtadoğu

İran milleti nükleer kazanımlarını koruyacaktır

İran’ın nükleer profesörün teröründen düşmanlara fayda sağlanmayacağını ifade eden İslami Şura Meclis Başkanı, “İran milleti nükleer kazanımlarını koruyacaktır”dedi.

Çarşamba sabahı yapılan meclisin açık oturumunda konuşan İslami Şura Meclis Başkanı Ali Laricani, Tahran Üniversitesi’nin öğretim görevlisi Prof.Dr. Mesud Alimuhammedi’ye yönelik ayapılan alçakça terör saldırısına işaretle, bu değerli üniversite hocanın şehadeti dolayısıyla merhumun ailesine ve meslekteşlarına başsağlılığı ve taziyelerini dile getirdi.

Terör olayın bir kaç saat ardından CIA’nin koruması altında olan ve hüviyeti belli olmayan saltanat yanlıları grubu tarafından yayınlanan bir bildiride bu çirkin saldırı üstlendiğini ifade eden Ali Laricani, “CIA ve Siyonist rejim bilmeli ki başı ve sonu belli olmayan bu bildiri ile izlerini kaybedemezler”dedi.

İslami Şura Meclis Başkanı, “CIA ve Siyonist rejiminin işbirliğiyle Tahran’da bir terörist eylemi gerçekleşeceğine dair daha önceden bir bilgi gelmişti”dedi.

Laricani, “Bazıları sanıyor bu gibi çirkin girişimlerde bulunmakla İran’ın nükleer araştırmaları etkilenecektir”şeklinde konuştu.

Laricani, Amerika ve Siyonist rejim tarfından hüviyetsiz olan bir grubun terör eylemleri için paravan olarak kullanılmasının Obama yönetimi için büyük bir skandal olduğunun altını çizdi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.