HaberlerİranOrtadoğu

İran milleti Rehber’e olan bağlılığını artırdı

Aşura gününde gerçekleşen yürüyüşün fıtri ve doğal oduğunu niteleyen Tahran Cuma Namazı Hatibi, İran milleti Velayet-i Fakih ile bağlarını derinleştirdiğini, ayrıca, İran İslam Cumhuriyeti’ne de iftihar ettiğini söyledi.

Bu haftanın Tahran Cuma namazı hatibi Hüccetülislam Kazım Sıddıki’nin İmamlığında kılındı.

Hutbesinde Aşura gününkü olaylara işaret eden Hüccetulislam Sıddıki, bu matem gününde fitnecilerin ortak yönü dinsizlik olduklarını söyledi.

Tahran Cuma Namazı Hatibi, Aşura’da meydana gelen olayların derin olduğunu, fitnecilerin sayısı az olmasına rağmen bir Devrim ve Tarih’e karşı karşıya geldiğinin altını çizerek, bu kişilerin mahiyeti ortaya çıktığını kaydetti.

Hüccetulislam Sıddıki ayrıca, İmam Humeyni(r.a)’in fotoğrafının yırtılması ve Velayet-i Fakih aleyhine slogan atılmasının Cumhuriyet’in ötesine geçmek girişimi olduğunu, bu kişiler milleti hiçe saydığını, bir zamanlar meydanlarda gayret göstererek hizmet ettiklerini, buna rağmen işin bu duruma gelmesine de sevinecek bir durumu olmadığını söyledi.

Tahran Cuma Namazı Hatibi, bugünkü dünya şartlarında İran’ın pek çok zor meselelere imza attığını ve yolunu açık tuttuğunu belirtmekle, “İran milleti din ve Velayet olmadan yapamayacaktır”dedi.

Hüccetulislam Sıddıki, Aşura gününde gerçekleşen yürüyüşün fıtri ve doğal oduğunu, İran halkı Velayet-i Fakih ile bağlarını derinleştirdiğini, İran İslam Cumhuriyeti’ne de iftihar ettiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.