HaberlerİranOrtadoğu

İran milleti tehditleri etkisiz hale getirdi

İran cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, nükleer enerji konusuyla ilgili yaptığı açıklamada, İran milleti aleyhinde tarih boyunca yapılan en ağır tehditlerin etkisiz hale getirildiğini söyledi.

Dün İran’ın kuzey bölgesinde yer alan Reşt kentinde Ortadoğu’nun kanser tedavisinde kullanılan ilaç üretimiyle ilgili olarak en büyük bir fabrikanın hizmete açılış merasiminde yaptığı konuşmada, İran’ın nükleer enerji teknolojisinde, İran’ın kararlı bir tutum sergilemesiyle birlikte Batılıların İran aleyhinde propaganda saldırısını görülmemiş bir şekilde arttırdıklarını söyledi.

Batılıların İran’ı, uranyum zenginleştirmemesi için baskı ve tehditte bulunduklarını ama bu tehditlerin işe yaramadığını belirten cumhurbaşkanı Ahmedinejad, İran’ın bu gün ilerleme ve kalkınma konusunda yolunu belirlediğini ve buna karşı Batılıların İranlı bilim adamlarının kafalarını karıştırmak istediklerini fakat başarılı olamayacaklarına vurgu yaptı.

Ahmedinejad, İran’da bugün bilim adamları ve teknisyenlerin en karmaşık teknolojileri rahatlıkla yaptıklarını belirterek, düşmanların asıl korkusu ve kaygısının da İran’ın teknoloji alanında gösterdiği başarılı konumu olduğunu kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (14) içerik yüklenmiştir.