Haberlerİmam Ali HamaneyİranÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

İran milleti zorlu bir sınavdadır

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei, bugün sabahın erken saatlerinde 10. dönem İran Cumhurbaşkanlığı seçimlerine Tahran’daki 110 nolu sandıkta katılarak oy kullandı.
Ayetullah Hamenei sandık mahallinde yaptığı açıklamada seçimleri halkın ülke siyasetine coşkun katılımının göstergesi ve büyük bir milli sınav olarak niteledi ve seçimlerin ülke çapında yarattığı büyük heyecan ve coşkuya işaretle ‘Allah’ın yardımı ve halkın büyük katılımı sayesinde İran milletinin büyük bir sınavdan daha yüzakıyla çıkacağının beklentisi içerisindeyiz’ dedi.
İslam İnkılabı Rehberi halkı sandık başına giderek ülke idaresindeki paylarını kendi sorumlulukları altına almaya ve kendi teşhislerince en iyi ve en layık olan adayı seçmeye çağırdı.
Ayetullah Hamenei halkın son günlerde seçim sahnelerinde gösterdiği büyük coşkuya değinerek ‘halkımız olgunluk ve akla dayalı bir büluğ sayesinde böylesine heyecan ve coşku dolu günlerde acı bir olayın meydana gelmesine izin vermedi’ dedi.
İslam İnkılabı Rehberi seçim güvenliğinin çok önemli ve büyük bir nimet olduğunu hatırlatarak şunları söyledi: ‘Mevcut güvenlik Allah’ın bir lütfu olmasının yanısıra halkın bilincine de dayanmaktadır. Halkın daha önceden de olduğu gibi vakar, sabır ve huzur içerisinde, kargaşa isteyenlerin heveslerini akamete uğratacaklarını ummaktayım.’

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.