HaberlerİranOrtadoğu

İran milletinin seçimlere coşkulu katılımı Rehber’e lebbeyk niteliğindedir

İran cumhurbaşkanlığı seçim merkezi başkanı İran milletinin 11. dönem cumhurbaşkanlığı seçimlerine coşkulu katılımını İslam inkılabı rehberinin çağırısına lebbeyk olarak değerlendirdi.

Muhammed Rıza Nimetzade bugün İran televizyonları birinci kanalındaki açıklamasında oy kullanma hakkına sahip olan halktan 37 milyon kişinin seçimlere katılmasına değinerek halkın böylesi coşkuyla seçimlere katılmasının İslam inkılabı rehberinin çağırısına lebbeyk anlamına geldiğini söyledi.

Nimetzade, çoğunluğun Hasan ruhani’ye oy vermesinin bir nedeninin kendisinin çeşitli meselelerde ılımlı olması olduğunu belirtti.

Hasan Ruhani’nin seçim merkezi başkanı televizyon münazaralarını adaletli olarak değerlendirerek İran radyo televizyon kurumunun ana yasayı koruma ve kollama konseyi, ve iç işleri bakanlığıyla seçimler boyunca koordinasyonunun iyi olduğunu belirtti.

Nimetzade seçimlerde ahlak kuralları ve yasalara bağlılığın İran milletinin üst düzeydeki siyasi anlayışının belirtisi olduğunu belirterek halktan bu büyük siyasi hamaseti ortaya çıkardıkları için teşekkür etti.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Temmuz 2022 (19) içerik yüklenmiştir.