HaberlerİranOrtadoğu

İran milletinin sulta sistemine karşı zaferi kutlanıyor

İran İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu, 12 Ferverdin İslam Cumhuriyeti Günü dolayısıyla bir açıklama yaparak, İslam İnkılabı’nın kazanımlarını, İran milletinin sulta sistemine karşı zaferi olarak niteledi.

Açıklamada, İslam Cumhuriyeti Nizamı’nın Doğu ve Batı bloklarını reddederek, dünya toplumuna çeşitli alanlarda yeni bir düşünce ve zihniyet kazandırdığı, bunların son 30 yılda, direniş ve İslami uyanış gibi sahnelerde görüldüğü belirtildi.

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu, açıklamada, İslam İnkılabı düşmanlarının bütün çabalarına rağmen, İran halkının kendi kabiliyet ve yeteneklerine dayanarak, kudretle ileriye doğru etkin hareketine devam ettiğini, düşmanlarına galip gelerek, dünyayı azameti karşısında şaşkına çevirdiğini belirtti.

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu, açıklamanın başka bir bölümüdne, bu ordunun İslam İnkılabı ve değerli kazanımlarını topyekun olarak savunacağına vurgu yaptı.

İran Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı 12 Ferverdin münasebetiyle bir açıklama yaparak, ABD ve Siyonist rejim başta olmak üzere düşmanlara her türlü tehdidine karşı, hasmane girişimlerine uygun bir şekilde ağır karşılık vereceklerini belirtti.

Bugün 12 Ferverdin İran İslam Cumhuriyeti Günü’dür, 36 yıl önce bugün İran halkı, referanduma giderek, İslam Cumhuriyeti Nizamını, yönetim şekli olarak seçti.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Nisan 2024 (30) içerik yüklenmiştir.