AvrupaHaberlerİranKuzey AmerikaOrtadoğu

İran milletvekili: Fransa, ABD’nin dili olmuş, onun ağzından konuşuyor

İran Sari ve Miyandorud Milletvekili “Fransa, ABD’nin dili olmuş, onun ağzından konuşuyor” dedi.

İslami Şura Meclisi Sari ve Miyandorud Milletvekili Ramazan Şucai Kiyaseri, barışçı nükleer enerjinin İran halkının kesin hakkı olduğunun altını çizerek “Bu bağlamda, İran halkının direnişi dolaysıyla bugüne kadar yasal merci ve kaynakarın çoğu bu hakkı bize tanıdılar” dedi.

Şucai Kiyaseri ayrıca “Biz bugüne kadar ne yaptıysak kanunlar üzerine yaptık. Bu yüzden hakkımızdan hiç taviz vermeyeceğiz. Müzakere heyetimiz de kuşkusuz, uranyumu zenginleştirme konusunun bizim kırmızı çizgimiz olduğunu biliyordur” diye konuştu.

Sari Milletvekili Şucai Kiyaseri açıklamalarının devamında “Biz şeffaf müzakereleri memnuniyetle karşılıyoruz. Zira şeffaf müzakerelerle dünya kamuoyunu aydınlatabileceğiz” ifadesini kullandı.

Şucai Kiyaseri daha sonra, Fransa’nın son Cenevre müzakerelerinde sergilediği tavrını değerlendirirken “Fransa, ABD’nin dili olmuş, onun ağızından konuşuyor. Bu meselenin arkasında da, eski mantıksız tavırlar saklı. Ama biz yine de, kendi şeffaf ve mantıklı müzakerelerimizi sürdüreceğiz” ifadesini kullandı.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Temmuz 2024 (81) içerik yüklenmiştir.