AfrikaHaberlerİranOrtadoğu

İran-Mısır birliği Siyonizm’in başına bir balyoz gibi inecektir

İran Meclisi Milli Güvenlik Komisyonu Sekreteri “İran’la Mısır her ne kadar birlik içerisinde olurlarsa, bu durum Siyonizm’in başına balyoz gibi inebilir” dedi.

İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Sekreteri Muhamed Hüseyin Aseferi, “Kahire’de düzenlenen İslam Konferansı zirve toplantısı, İslam ülkelerinin muhtelif kıtalarda yer alan Müslüman ülkelerin desteklenmeleri yönünde kesin ve iyi kararlar almalarını sağlıyabilecek çok iyi ve uygun bir fırsat” dedi.

Aynı zamanda Arak Milletvekili olan Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Sekreteri Aseferi daha sonra Mısır’ın İslami İşbirliği Teşkilatının Dönem Başkanlığı sorumluluğunu üstleneceğini hatırlatarak “Mısır Hükümeti bu görevi çerçevesinde İslam ülkeleri arasında birlik bütünlük oluşturulması, İslam ülkelerine kolaylık sağlaması için İslami bankalar kurulup güçlendirilmesi ve yine İslam ülkeleri için ortak Pazar kurulması yönünde etkin rol oynıyabilecektir” diye vurguladı.

Aseferi açıklamlarının başka bir bölümünde, İran’ın her alanda birçok ortaklıklara sahip olduğu Mısır’da bulunması iki ülkenin birbirine yakın durması için uygun bir fırsat. Bu iki ülkenin vahdet içerisinde olmaları bir balyoz gibi işgalci Siyonizm’in vücuduna ağır darbeler indirebilecekti” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Ağustos 2021 (18) içerik yüklenmiştir.