HaberlerİranOrtadoğu

İran muhafızlar ordusu teröristlerin faaliyetlerine tamamen vakıftır

İslam inkılâbı muhafızlar ordusu ikinci komutanı söz konusu ordunun teröristlerin faaliyetlerine tamamen vakıf olduğuna işaretle, güvenliğin sağlanması için ön şartlarından birinin, tam istihbarata sahip olmak olduğunu belirtti.

Tuğgeneral Hüseyin Selami yaptığı açıklamada, hali hazırda muhafızlar ordusunun düşmanların hareketlerine tamamen vakıf olduğuna işaretle, bu bilgilerin hem sınır dışı ve hem ülke içi boyutunda olduğunu duyurdu.

Tuğgeneral Selami son günlerde ülkenin güney doğusunda Seravan’da yaşanan olaylarda bir grup şirret güçlerinin Pakistan topraklarına kaçması ve ordunun bu bağlamdaki faaliyetlerine işaretle, her ülkenin iç güvenlik meselesinde taahhütlerine bağlı kalması ve komşu ülkeleri de resmiyete tanıması gerektiği kanaatinde olduklarını belirtti.

Şirret güçlerinin nerede olurlarsa olsunlar hatta komşu topraklarına kaçmış olsalar bile onların ele geçirileceğini belirten tuğgeneral Selami, bu bağlamda hiçbir kısıtlamayı dikkate alınmayacağını ifade etti.

Tuğgeneral Selami, İslam cumhuriyeti nizamının halkçı mahiyeti ile tüm gruplar, aşiretler ve kavimlere mensup vatandaşların katılımından yararlandığını ifade ederek, kutsal savunma döneminde halkın katılımı ile gönüllü seferberlik ordusu Besic’in, kendi siyasi iradesini düşmana dayatmayı başardığını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (27) içerik yüklenmiştir.