HaberlerHasan NasrullahİranLübnanOrtadoğu

İran müslümanlar arasında birlik ve vahdetin oluşması için çalışmaktadır

Lübnan Hizbullah hareketi lideri Seyyid Hasan Nasrullah, düşmanların bölgede ihtilaf çıkarmak için yoğun bir komplo siyaseti izlediğini belirterek, “İslam mezhepleri ve ilahi din takipçilerinin, oynanan oyunlara karşı dikkatli olmaları, birlik ve beraberliklerini koruyarak, düşmanların şom hedeflerine ulaşmaları önlemeleri gerektiğini söyledi.

“İslami uyanış ve hac “ konulu bir sempozyum için Lübnan’a giden Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in Hac ve ziyaret kurumundaki temsilcisi Gazi Asker önceki gün, Lübnan Hizbullah hareketi lideri Seyyid Hasan Nasrullah ile görüştü. Seyyid Hasan Nasrullah bu görüşmede, Müslümanlar arasında birlik ve dayanışmanın zaruretine işaretle, İran İslam cumhuriyetinin bu alanda yürüttüğü çaba ve telaşın övgüye değer olduğunu söyledi.

Lübnan Hizbullah lideri Seyyid Hasan Nasrullah geçen dönemlerde bölge halklarının birlikte ve barış içerisinde yaşadıklarını hatırlatarak, “bu süre içerisinde bölge ülkeleri arasında çıkan ihtilafların arkasında düşmanların yürüttüğü komplo ve fitne siyasetlerinin olduğu görülmüştür” diye konuştu.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in Hac ve ziyaret kurumundaki temsilcisi Gazi Asker de, Beyurt’taki “İslami direniş ve hac” konulu sempozyumun başarılı geçtiğini hatırlatarak, İran İslam cumhuriyetin, İslam inkılabının zaferinden bu yana, Müslümanlar arasında birlik ve vahdetin oluşması için çalışmaktadır ve Müslümanlar arasında vahdetin güçlenmesi için haccın önemli bir eksen olduğuna inanmaktadır diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Temmuz 2021 (21) içerik yüklenmiştir.