HaberlerLübnanOrtadoğu

İran, Müslümanların sağlam kalesidir

Lübnan İdari Reform İşleri Bakanı İbrahim Şemseddin, İran’ı Müslümanların sağlam kalesi olarak tanımladı ve bu yüzden, İslam düşmanlarının İran’la uğraşmayı meşgale edindiklerini belirtti.

Dün Lübnan İdari reform İşleri Bakanı İbrahim Şemseddin ile Dışişleri bakanımız Menuçehr Mutteki arasında gerçekleşen ziyarette Mutteki, Lübnan’da son düzenlenen parlamento seçimleri dolaysıyla tebriklerini ifade ederken, Lübnan’da yeni kapasitelerin oluştuğunu belirterek, bu ülke halkının mevcut aşamayı başarıyla kat etmesi ve söz konusu yeni kapasiteleri Lübnan’ın kalkınması yolunda iyi kullanması temennisinde bulundu.

İbrahim Şemseddin de bu ziyarette, İran halkının son Cumhurbaşkanlığı seçimlerini muhteşem bir şekilde gerçekleştirdiğine değinerek, İran’dan dünya Müslümanları için önemli ve sağlam bir kale olarak söz etti.

Şemseddin ayrıca, İran-Lübnan arası dostluğun her iki ülkenin lehine olduğunu vurgulayarak, Hizbullah Hareketinin silahları konusundan da, tartışılmaz bir mesele olarak söz ederken, bu durumun Lübnan ordusunun güç kazanmasına yol açtığının altını çizdi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (23) içerik yüklenmiştir.