HaberlerİranOrtadoğu

İran müzakere etmekten yanadır

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, İran İslam Cumhuriyeti’nin müzakere etmeye yana olduğunu söylemekle, ikinci tur müzakerelerde de İran’ın öneri paketi ele alınacağını söyledi.

Bu sabah gerçekleştirdiği son basın toplantısında yerli ve yabancı gazetecilerin sorularına yanıtlayan İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hasan Kaşkavi, İran ile nükleer müzakereleri ciddi olarak başlamadığı şeklindeki Javier Solana’nın bu sözü üzerindeki bir soruya yanıtlamakla, “İran’ın öneri paketi ekseninde Cenevre”de müzakereler yapıldı”diyerek, 5+1 ülkeleri ile yapılacak ikilnci tur müzazkerelerde de İran’ın öneri paketinin içeriği ele alınacağını söyledi.

Kaşkavi, “İran İslam Cumhuriyeti müzakere etmeye yanadır”dedi.

Kaşkavi ayrıca, İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Rahimi’nin Şanghay’da Rusya ve Çin Halk Cumhuriyeti’nin cumhurbaşkanları ile bir araya geleceğinin haberini verdi.

Bugün en son haftalık basın toplantısını düzenleyen Kaşkavi, bundan sonra Dışişileri Bakanlığı Konsolosluk İdare Muavini olarak görevini devam edecektir.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.