BilimselHaberlerİranOrtadoğu

İran nanoteknolojide bölgede birinci sırada

İran Nano Teknoloji Geliştirme Merkezi üyesi, İran’da böyle bir merkezin kurulması ve belli bir plan ve programla hareket etmesine dikkate çekerek “Biz bugün bölgede 1. ve dünya çapında da 15. sıradayız” dedi.

İran Nano Teknoloji Geliştirme Merkezi üyesi Fatima Muayyid, İran’ın Bocnord kentinde düzenlenen bir konferansta yaptığı konuşmada ülkemizde Nano teknolojisinin geliştirilmesine ilişkin böyle bir merkezin kurulması ve bu merkezin belli bir program üzerine bilimsel araştırmalarını sürdürmesi konusuna dikkat çektikten sonra “Neticede biz bugün bölgede 1. ve dünya çapında da 15. sıradayız” dedi.

Fatima Muayyid daha sonra “Şimdi bu hareketimizin hızını daha da arttırabilmek için bu alanda yerli kabiliyetli insani güç hacmimizi arttırmamız gerekiyor” ifadesini kullanırken ayrıca “Bu arada Nano Kulübü de, İran Nano Teknoloji Geliştirme Özel Merkezi tarafından bu teknolojiyi lise öğrencilerine de öğretmek ve bu teknolojinin yaygınlaştırılmasına yardımcı olmakla yükümlendirildi” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.