HaberlerİranOrtadoğu

İran Nasr Cruise Füzesinin seri üretimi başladı

İran Savunma Bakanı’nın katılımıyla Savunma Bakanlığı’na bağlı Uzaycılık ve Hava Kurumu’nda havadan fırlatılan Nasr kruz füzesi seri üretiminin açılışı yapıldı.

Savunma Günü Münasebetiyle İran İslam Cumhuriyeti Savunma Bakanı General Dehkan’ın katılımı ile Savunma Bakanlığı’na bağlı Uzaycılık ve Hava Kurumu’nda, Havadan Fırlatılan Nasr Cruise Füzesi seri üretimi başladı.

Açılış töreninde konuşan Savunma Bakanı General Dehkan, Silahlı Kuvvetler’in savaş ve caydırıcılık gücünü artırmaya yönelik füze programının gelişmesini Savunma Bakanlığı’nın asıl stratejilerinden biri olarak nitelendirerek “Havadan Fırlatılan Nasr Kruz Füzesi de bu doğrultuda tasarlanmış ve seri üretimi başlamıştır” dedi.

Havadan Fırlatılan Nasr Cruise Füzesinin üretime başlamasıyla Ordu ve Devrim Muhafızları Ordusu’nun Hava Kuvvetleri’nin operasyon ve stratejik gücünün gözle görülür şekilde artacağını dile getiren Genral Dehkan “Havadan fırlatılan Nasr kruz füzesi, her türlü savaş uçağına yerleştirilip kullanılabilir” diye belirtti.

Savunma Bakanlığı’nın hedeflerinden birinin bu füzeyi insansız hava araçlarında da kullanmak olduğuna işaret eden General Dehkan “Savunma Bakanlığı’na bağlı Uzaycılık ve Hava Kurumu uzmanlarının emeğiyle, bu hedefimize yakında varacağımızı umuyoruz” diye konuştu.

Savunma sanayiinin bilimadamları, araştırmacıları ve uzmanlarının İran İslam Cumhuriyeti’nin caydırıcılık gücünü artırmak için durmadan çalıştıklarına değinen General Dehkan “İmam Humeyni ve aziz şehitlerimizin İslami İran’ın istiklali ve şerefi uğruna başlattığı yolu var gücümüzle devam ettireceğiz ve hiçbir engel İmam Humeyni ve İnkılap Rehberi’nin evlatlarının iradesinin önüne geçemez” diye ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Haziran 2021 (41) içerik yüklenmiştir.