FilistinHaberlerİranOrtadoğu

İran nükleer müzakerelerde zafer kazanmıştır

Tahran Cuma namazı hatibi, özgür bir toplumun özelliği bilgilendirme kabiliyeti olduğunu ifade ederken, “İran, nükleer müzakerelerde zafer kazandı”dedi.

Bu haftanın Tahran Cuma namazı Ayetullah Seyyid Ahmed Hatemi’nin imamlığında kılındı. Hutbesinde İmam Sadık (a.s)’in şehadeti yıldönümüne işaret eden Tahran Cuma namazı Hatibi, tüm namaz kılanları takvaya davet etti.

Ayetullah Hatemi, bilgilendirme sahasında İslam düzeninin programı olması şart olduğunun ifade etmekle, bilgilendirme bahanesiyle her şey yazmamak ve yayımlamamak gerektiğini söyledi.

İslam düzeninin kırmızı çizgisine ve bu bağlamdaki insanların haysiyetlerine işaret eden Ayetullah Seyyid Ahmedi Hatemi, istedikleri her şeyi yazanlara ve söyleyenlere hitaben, “Bu düzen kolayca elde edilmemiştir”şeklinde uyarıda bulundu.

Ayetullah Hatemi, düzene iftira atmak büyük günah olduğu söyleyerek, düzenin sırları her yerde de dile getirilmemesi gerektiğinin altını çizdi.

Eleştirmek ve tahrip etmek arasındaki farka da işaret eden Ayetullah Hatemi, “Düzene yönelik yapıcı eleştiriler yapmak gerekir”diyerek, İslam düzenindeki insanların haysiyeti ve güvenliğinin korunması şart olduğunu söyledi.

Ayetullah Hatemi, “Söylentileri söylemek yalan söylemek gibi haramdır”şeklinde konuştu.

Hutbelerin diğer bölümünde nükleer müzakerelerdeki İran’ın zaferine işaret eden Ayetullah Hatemi, bu konuya Batı ve İsrail medyası bile itiraf ettiğini ve neticede İran’ın öneri paketi onaylandığını vurguladı.

Tahran Cuma namazı hatibi, Siyonist rejiminin Mescid-i Aksa’nın Yahudileşmesi girişimini şiddetle kınadı.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.