AvrupaHaberler

İran nükleer silah geliştirilmesine karşıdır

İran Meclis Başkanı Ali Laricani, İran’ın daima nükleer silahların geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasının karşısında yer aldığını vurgulayarak “Bazı süper güçler, nükleer silahlarını geliştirmenin yanında yalancı sloganlar da atıyorlar” dedi.

İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani dün, Parlamentolararası Birlik (PAB) üyesi ülke Meclis Başkanları zirvesinin kulisinde Yunanistan Parlamento Başkanıyla görüşmesinde yaptığı konuşmada “İran daima, nükleer silahların geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasına muhalif konumundadır. Fakat bazı süper güçler, bu tür silahları geliştirme ve modernize etmenin yanında bir de yalan ve içi boş sloganlar atıyorlar” dedi.

Laricani daha sonra, İran halkının Yunanlılara yönelik bakış açısının olumlu olduğunu belirterek “Tabi ki iki ülke arasında işbirliğine dair iyi zeminler mevcuttur” ifadesini kullandı.

Yunanistan Parlamento Başkanı Filippos Petsalnikos da bu görüşmede yaptığı konuşmada iki ülke arasında siyasi-ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi için müsait ortam ve zeminin bulunduğunun altını çizerek “Bu bağlamda iki ülke parlamentoları çok olumlu bir rol oynayabilirler” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2022 (10) içerik yüklenmiştir.