HaberlerİranOrtadoğu

İran İstihbaratı Amerika Ve İsrail’e Hizmet Eden İki Terörist Grubu Çökertti

İran haber ajansının İran İslam Cumhuriyeti İstihbarat Bakanlığı’na dayandırdığı habere göre, cumhurbaşkanlığı seçimleri eşiğinde İran’ın doğu ve batı sınırlarından ülkeye silah sokmaya çalışan iki terörist grup çokertildi.

Bu husuata bir bildiri yayınlayan İran İslam Cumhuriyeti İstihbarat Bakanlığı, İran milletine düşmanlık besleyenler, cumhurbaşkanlığı seçimlerine az sürede kala çeşitli fitneler çıkarmak amacıyla tahrip edici eylemlele hazırılık yaptığını ve bu bağlamda İran İstihbarat Bakanlığı’na bağlı teşkilat tarafından bu kopmlolar takip edilip zamanında etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Bildiride, en son su yüzüne çıkartılan kopmlo kapsamında ülkeye pek çok hafif silah sokulduğu tespit edilince ülkenin batı ve doğu sınırlarından bu silahları sokmaya çalışan iki terörist grup çokertildiğini belitildi.

Bildiride, İran’ın Kirmanşahi ve Sistan Belucistan eyaletinde çok sayıda tabanca ve el bombası ele geçirildiğini ve teröristler tutuklanarak yargı mercilerine teslim edildiğinin bilgisi verildi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Haziran 2021 (18) içerik yüklenmiştir.