HaberlerİranOrtadoğu

İran Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı’ndan taziye mesajı

İran Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı, İran petrolünü taşıyan tanker gemisinin geçirdiği kazada mürettebatın hayatını kaybetmesi nedeniyle bir başsağlığı mesajı yayınladı.
İran Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı Tuğamiral Hüseyin Hanzadi, İran petrolünü taşıyan tanker gemisinin geçirdiği kazada mürettebatın hayatını kaybetmesi dolayısıyla bir taziye mesajı yayınladı.

Mesajda, “Vatandan yüz binlerce uzakta İran petrolünü taşıyan tanker gemisindeki mürettebatının vefatı Deniz Kuvvetleri mensuplarını derinden yaralayıp üzmüştür” ifadesine yer verildi.

Tuğamiral Hanzadi’nin kaleme aldığı mesajda, “Gerçi İran Deniz Kuvvetleri komandolarının Çin sularında kaza geçiren İranlı petrol tankerinin bulunduğu noktaya acil bir şekilde ulaşması mümkün değildi. Lakin Deniz Kuvvetleri komandolarının gönüllü olarak kurtarma operasoyna katılmasını da acılı ailelere bir parça teselli sağlamasını umut ediyorum” belirtildi.

Bunlara ilave olarak Tuğamiral Hanzadi, bu elim olayda hayatını kaybedenlerin ailelerine, yakınlarına ve bütün İran halkına başsağlığı diledi.

Doğu Çin Denizi açıklarında 6 Ocak’ta kargo gemisiyle çarpışarak yanmaya başlayan “Sanchi” adlı petrol tankerinin batmasıyla birlikte 30’u İran 2’si Bangladeş uyruklu 32 kişilik mürettebat da hayatını kaybetmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.