HaberlerİranOrtadoğu

İran ordusu her tür saldırıya cevap vermeye hazırdır

İran İslam inkılabı düşmanlarının İran’a yönelik muhtemel saldırı propagandalarının devam ettiği bir sırada Tahran’da bulunan Muhammed Resulullah (S) 27. Ordu komutanı tuğgeneral Hüseyin Hemedani, Batı ve emperyalist dünyanın, birlik ve dayanışma içindeki İran halkına, atom bombasının her hangi bir etkisinin olmayacağının bilincine vardıklarını söyledi.

Tuğgeneral Hemedani, milletler arasında birlik ve dayanışma olduğu sürece Batılılar ve emperyalistlerin o ülkeye saldırmasının imkansız olduğunu veya saldırmanın da kendileri için olumlu bir neticesinin olmayacağının bilincinde olduklarını söyledi.

Atom bombasının yıkıcı olduğunu ve şer’i açıdan asla tasvip etmediklerini belirten Hemedani, “Biz, savaş yanlısı değiliz ve savaştan her zaman sakınıyoruz; ama, dünya emperyalizminin liderlerinin sahip olduğu huylarından vazgeçmesi için direniyoruz ve onları her türlü şeytani hesaptan vazgeçirmeye çalışıyoruz. Fakat, İran ordusu her zaman düşmanın muhtemel saldırılarına karşı koymaya hazırlıklıdır” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.