HaberlerİranOrtadoğu

İran Ordusu’ndan “5. Muhammed Resulullah (s.a.v)” tatbikatı açıklaması

İranlı Komutan, İran’ın güney ve güneydoğusu yapılan “5. Muhammed Resulullah (s.a.v)” tatbikatında yerli uzmanlarca üretilen askeri silahlarla teçhizatların kullanıldığını açıkladı.
İran Ordusu Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Kiyumers Haydari, İran’ın güney, güneydoğusu, Mekran kıyıları ve Umman Denizi’nde iki gün süreliğine yapılan “5. Muhammed Resulullah (s.a.v)” tatbikatıyla ilgili yaptığı açıklamada, “İran Ordusu Okul ve Askeri Eğitim Merkezleri’nden mezun olan öğrenciler dönem sonunda gerçek savaşa hazırlık amacıyla böylesi tatbikatlara katılarak öğrendiklerini uygulamaya çalışıyorlar” dedi.

Tuğgeneral Haydari ilaveten, “İran’ın güneydoğusunda yer alan Mekran kıyıları ve Nikşehir alanındaki düzenlenen tatbikata katılan görevli subaylar çok denli kapasiteli, eğitimli ve çevik olduğunu gösterdi” ifadesini kullandı.

Bu tatbikattaki İran Ordusu Kara Kuvvetleri’nin önemli özelliklerine değinen Tuğgeneral Haydari şöyle devam etti: Söz konusu tatbikatta Savunma Bakanlığı’ndaki yerli uzmanlarca üretilen askeri silahlar ve teçhizatlar kullanıldı.

Tuğgeneral Haydari, “Bunun yanı sıra sözü geçen tatbikatta İran Ordusu tarafından kurumsallaştırılan askeri teçhizatların kullanımındaki taktik ve teknikleri uygulandı” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.