HaberlerİranOrtadoğu

İran Ordusu’nu savaşta hiç kimse yenemez

İran kara kuvvetleri komutanı general Purdestan, silahlı kuvvetlerin her türlü şartlar altında düşmana karadan, havadan ve denizden ağır ve etkili darbeler indirebilecek güçte olduğunu vurguladı.

“Bundan sonra hiç bir gücün İran’ın silahlı kuvvetlerine karşı koyamayacağını , işgalci ABD’yle İsrail’in de bunu herkesten daha iyi bildikleri için ayaklarını artık denk attıklarını vurgulayan General Purdestan, İran kara kuvvetlerinin İslam inkılabı rehberinin komutası altında ilahi güçler ve halk kitleleriyle bütünleştiğini ve yenilmez bir ordu haline geldiğini belirtti.

Dün sabah İran’ın güney doğusunda Zahidan 88. tümeninin yeni kışlasının açılışında konuşan kara kuvvetleri komutanı General Purdestan şimdiye kadar bir çok birliğin konuşlandığı kışla ve merkezlerden yeni mekanlarına taşınma operasyonunun başarılı bir şekilde tamamlandığını kaydetti.

General Purdestan ayrıca silahlı kuvvetlerin nizama yönelik her türlü tehdide karşı düşmana karadan, havadan ve denizden etkili darbe indirebilecek güce sahip olduğunu,bundan sonra hiç bir gücün İran’ın silahlı kuvvetlerine karşı koyamayacağını , işgalci ABD’yle İsrail’in de bunu herkesten daha iyi bildikleri için ayaklarını artık denk attıklarını vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (57) içerik yüklenmiştir.