HaberlerİranOrtadoğu

İran Ordusunun Belucistan Eyaletindeki “Deniz Tatbikatı” Sürüyor

İran ordusunun farklı birliklerinin katılımıyla Sistan ve Belucistan eyaletinde ortak “Muhammed Resulullah” deniz tatbikatı gerçekleşti.

İran Devlet Televizyonu’na konuşan Tatbikatın Sözcüsü Tuğamiral Musevi bu konuyla ilgili, “Tatbikatın deniz alanında yapılan kısmında, gereken güvenli ortamın sağlanması ile deniz korsanlarına karşı mücadele amacı doğrultusunda bölgedeki deniz hatları tamamen kontrol altına alındı” açıklamalarında bulundu.

Tuğamiral Musevi ilaveten şöyle dedi: Deniz Kuvvetleri Komando Birlikleri, savaş stratejileri ve istihbarat operasyonu aracılığıyla düşmanın her türlü casusuluk girişimini engelleyerek kısa bir sürede işgalci birliklerin ilerleyişini durdurdu.

İran Ordusu Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Kiyumers Haydari de tatbikatla ilgili, “Kara Kuvvetleri’ne mensup birlikler tatbikat boyunca aktif hücum güçlerine dönüşerek belirlenen amaçlara ulaşmamızda yükümlü oldukları görevleri en iyi şekilde yapmış oldular” diye konuştu.

Tatbikatta göze çarpan önemli noktalardan biri de Deniz Kuvvetleri Stratejik Güçleri’nin emektar ve deneyimli isimlerinin operasyonlarda gençlere istişare yapıp tecrübelerini onlara aktarmasıydı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.