HaberlerİranOrtadoğu

İran Ordusu’nun Seçim Bildirisi

İran İslam Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri Genel Kurmay Başkanlığı bir açıklama yayınlayarak, Allah’ın lütfü ve Hazreti Veli-yi Asr(a)’ın teveccühüyle, ayrıca, İslam Devrimi’nin diyaloğu ve İmam Humeyni(r.a)’in öğretileri çerçevesinde 12 Haziran’da yapılan 10. Cumhurbaşkanlığı seçimşlerine İran halkı coşkuyla katıldığını ve neticede büyük bir zafere imza attığını belirtti ve bu zaferi İran halkına tebrik etti.

İmam Humeyni(r.a)’in lebbeyk nidasına cevaben cesur İran halkı tarih yazdığını, İslam Devrimi Lideri ise sandık başına giderek emperyalistin ve siyonist rejiminin medya propagandalarını etkisiz hale getirdiği ve düşmanın şom emellerine ulaşmasını engellediğini bu açıklamada ifade edilerek, İran halkı tek perçe ve birlik içinde İslam Devrimi’nin dördüncü on yıllığında kendi kaderini belirlediğini, adalet ve ilerleme trenini hızlandırdığını vurgulandı.

Silahlı Kuvvetleri Genel Kurmay Başkanlığı’ndan yapılan bu açıklamada, Koruyucular Konseyi’nin, İçişleri Bakanlığı Seçim Merkezi’nin ve ülke çapında bu seçimlerin yapılmasında çaba gösteren herkese teşekkür edildi.

Açıklama sonunda, coşkuyla seçimlere katılan İran halkına teşekkür edilerek, düşmanın psikolojik savaşları etkisiz hale getirildiğini ve bundan dolayı yenigiye uğradığını belirtildi.

Açıklamada, İran İslam Cumhuriyeti’nin kutsal değerlerinin korunmasına da vurgu yapıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.