AsyaHaberlerİranOrtadoğu

İran-Pakistan arasında istihbarat işbirliği yapılacak

İran İslam Cumhuriyeti İstihbarat Bakanlığı, Sistan Belucistan’daki terörist saldırılarını incelemek amacıyla, İran’In Güvenlik ve İstihbarat teşkilatlarından oluşan bir heyetin yakın gelecekte Pakistan’a gönderileceğinin haberini verdi.

Muhabirimizin bildirdiğine göre, Sistan Belucistan’daki terörist saldırısında şehit düşenlerin pak cenaze töreni çerçevesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan İran İslam Cumhuriyeti İstihbarat Bakanı Huccetül-İslam Haydar Muslihi, Pakistan yetkilileri ile görüşmek amacıyla İran’ın Güvenlik-İstihbarat teşkilarından oluşan bir heyetin yakın gelecekte bu ülkeye gönderileceğinin bilgisini verdi.

İran İstihbarat Bakanı, “Söz konusu heyet mevcut kanıt ve belgeleri Pakistan yetkililerine teslim edecekler”diyerek, Pakistan’ın en kısa zamanda bu husustaki konumunu belirlemesi gerektiğini ifade etti.

İran İslam Cumhuriyeti ve Pakistan İçişleri Bakanları arasında yapılan müzakerelere de işaret eden Huccetül-İslam Muslihi, “İki ülke bu husustaki işbirliğini artacaktır”dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.