AsyaHaberler

İran, Pakistan’a 6.yardım konvoyunu gönderiyor

İran Kızılay cemiyeti başkanı Ebulhasan Fakih, Pakistanlı selzedelere gönderilmek üzere 6. yardım konvoyu yarın yola çıkacağını açıkladı.

İran Kızılay cemiyeti başkanı Ebulhasan Fakih, Pakistanlı afetzedelere yardım ulaştırmak maksadı ile 6. yardım konvoyunun yarın içişleri bakanı Neccar’ın eşliğinde Pakistan’a doğru yola çıkacağını açıkladı.

İran Kızılay cemiyeti başkanı Ebulhasan Fakih, Pakistanlı selzedelerin durumunun çok kritik olduğuna dikkat çekerek BM’nin gereken görevlerini yerine getirmesini istedi.

Fakih, yeni yardım konvoyunun 40 tonluk ilaç, gıda maddeleri ve çadır gibi yardım malzemesinden oluştuğunu ve kendisinin de bizzat konvoya eşlik edeceğini kaydetti.

İran, Pakistanlı selzedelere gönderdiği ilaç, gıda ve yiyecek yardımlarının yanısıra çok sayıda da gönüllü doktorun Pakistan’a gitmesini organize etti.

Pakistan’daki sel felaketinin boyutlarına işaret eden yetkililer, gereken önlemlerin alınması ve yardımların gecikmesi durumunda Pakistan’da çok tehlikeli veba hastalığının yayılacağını ve kısa zamanda bütün ülkelere bulaşmasının muhtemel olduğunu hatırlatıyorlar.

Hırıstıyan ülkelere anında yardım ulaştıran BM ve AB’nin Pakistan’daki bu faciaya adeta seyirci kalması, meselenin boyutlarını göstermesi açısından ilginç bulunuyor.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Ağustos 2022 (23) içerik yüklenmiştir.