AsyaHaberlerİranOrtadoğu

İran, Pakistan’ın Kuveyte kentindeki terör olayını kınadı

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Behram Kasımi, Pakistan’ın Kuveyte kentinde bir Kilisiye düzenlenen saldırıyı kınayarak, IŞİD ve kalıntılarının dünya ve bölgede istikrarsızlığı devam ettirmek istediklerini söyledi.

İran Dışişleri bakanlığı sözcüsü Kasımi, ‘’Bazı bölge ülkelerinin ve bölge dışı güçlerin destekleri ile Ortadoğu’dan baş çıkaran ve Suriye ile Irak’ta hezimete uğrayan Tekfirci-Siyonist IŞİD teröristlerinin kalıntıları bölgede dağılarak, tüm dünya’da hangi mezhep ve dine mensup olursa olsun insanları katletmeye ve masum insanların kanlarını dökmeye devam etmek istiyorlar’’ dedi.

Kasımi, ‘’Bu teröristler hezimetleri sonrası kör, amaçsız ve dağınık terör olayları ile milletler arsında korku yayarak onların iradesini zayıflatıp ve birliklerini zedelemek istiyorlar’’ diyerek, ‘’Dünya’nın en büyük terörist gurubu bölge milletlerinin çelik azmi ile dağılmıştır fakat kalıntıları böyle vahşice ve insanlık dışı eylemlerle terör düşüncesini canlı tutmaya çalışıyorlar ‘’ dedi.

Pakistan’ın Kuveyte kentindeki Katolik kilisesine yapılan saldırıda en az 8 kişi hayatını kaybederken 20 kişi yaralandı.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.