HaberlerİranOrtadoğu

İran Petrol Bakanı: Bu Ali Petro Kimya Tesisi’ndeki yangının nedeni, teknik arızaydı

İran Petrol Bakanı, İran’ın güney batsında yer alan Mahşehr Özel Ekonomik Bölgesinin 4. sitesinde yer alan Bu Ali Sina Petro Kimya Tesisi’ndeki yangının teknik arızadan kaynaklandığı ve herhangi bir saldırının sözkonusu olmadığını belirtti.

İran Petrol Bakanı “Bijen Namdar Zengene” bugün Mahşehr’e yaptığı ziyareti sırasında yaptığı açıklamada yangın tesisindeki ünitelerin birinde yaşanan sızıntıdan kaynaklandığını, yangını söndürmek için yoğun çaba sarf edildiğini vurguladı.

Zengene, bazı komşu ülkelerin bu yangının ardından sevinmesinden dolayı esef duyduğunu dile getirerek, bir İslam ülkesinin diğer bir İslam ülkesinin zarar görmesinden sevinmek yerine üzülmesi gerektiğini kaydetti.

Zengene ayrıca, Mahşehr’ın boşaltıldığı iddiasını da yalanlayarak, itfaiyecilerin yangını söndürmeye çalıştığını ve perofesyonel bir ekibin bu operasyonu komuta ettiğini belirtti.

İran petrol Bakanı, bu olayda kimsenin ölmediği ve yaralanmadığına işaretle, yangının birkaç saat zarfında söndürülmesi için çalışıldığını vurguladı.

Bu Ali Sina Petro Kimya Tesisi’nde Çarşamba günü çıkan büyük yangının ardından tesiste patlama sesleri duyuldu.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2021 (24) içerik yüklenmiştir.