HaberlerİranOrtadoğu

“İran polisi, uyuşturucu ve organize suçlarla mücadele için kararlı”

İran İslam Cumhuriyeti Polis Teşkilatı Komutanı General Hüseyin Eşteri ile Bolivya Genelkurmay Başkanı Cemil Borda Susa bugün Tahran’da görüştüler. General Eşteri, İran polisinin uyuşturucu ve organize suçlarla mücadele için ciddi irade ve kararlılığa sahip olduğunu vurguladı.

İRİB’in haberine göre, General Eşteri, İran polisinin İslam İnkılabı Zaferi sonrasındaki 40 senede kayda değer başarı ve ilerlemelere imza attığına işaretle, İran polisinin dost ülkelerle işbirliğini güçlendirmeye çalıştığını ifade etti.

İran Polis Teşkilatı Komutanı, İran’ın uyuşturucu ile mücadelede büyük kapasite ve imkanlara sahip olduğunu hatırlatarak, İran’ın bu yolda çok sayıda şehit verdiğini kaydetti.

Görüşmede Bolivya Genelkurmay Başkanı da , bugün İran ve Bolivya başta olmak üzere tüm ülkelerin esas endişelerinden birinin uyuşturucunun aileleri tehdit etmesi olduğunu kaydetti.

Bolivyalı komutan İran’ın uyuşturucu kaçakçılığıyla mücadele deneyimlerinden yararlanmak suretiyle bu alanda daha fazla başarılara imza atabileceklerini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.