HaberlerİranOrtadoğu

İran Radyo-Televizyon Kurumu seçim kampanyalarında tamamen tarafsız kaldı

İran İslam Cumhuriyeti Radyo-Televizyon Kurumu İRİB Başkanı, adayların radyo televizyondaki yayınları ve seçim kampanyalarında İRİB’in tamamen tarafsız kaldığını bildirdi.

İRİB’in tarafsız siyasetleri ve 11. Cumhurbaşkanlığı adayları arasında eşitlik ve adaletin sağlanmasına büyük gayret göstermesine temas eden İran İslam Cumhuriyeti Radyo-Televizyon Kurumu İRİB Başkanı İzzettulah Zargami yapılan anketlere katılanların %85’ten fazlasının İRİB’in seçim propagandalarında tamamen tarafsız kaldıklarına inandıkları gerçeğini ortaya çıkardığı söyledi.

Halkın güveni’nin İRİB için büyük bir sermaye olduğunu hatırlatan Zargami, bu yıl İran’da en coşkulu ve aynı zamanda az masraflı seçimin düzenleneceğini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri kampanyaları boyunca İRİB’in çok güzel programlarla tüm adaylar için etkileyici bir ortam oluşturduğunu belirten İran İslam Cumhuriyeti Radyo-Televizyon Kurumu İRİB Başkanı Zargami, yapılan anketlerde münazaraların sadece radyodan yayınlanan bölümlerinin %74 oranında muhataba sahip olduğu gerçeğini ortaya çıkardığını bildirdi.

Zargami, İRİB’in seçimlerde ve propaganda hususunda yeni bir modeli hayata geçirdiğini ve bu modelin gelecek seçimler için de örnek teşkil edebileceğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Temmuz 2022 (25) içerik yüklenmiştir.