AsyaHaberlerİranOrtadoğu

İran Sağlık Bakanı, Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ile görüştü

Bakü’de temaslarda bulunan İran Sağlık Bakanı Seyyid Hasan Haşimi, ziyaretinin ikinci gününde bugün Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüştü.

İran sağlık bakanı sözkonusu görüşmede, İran sağlık sektörü şirketlerinin işbirliği konusunda çok iyi paket ve program hazırladıklarını bildirdi. Ayrıca iki ülke cumhurbaşkanlarının daha önce vardıkları anlaşmaların hayata geçtiğini ve bundan sonra ilişkilerin daha da gelişmesi ümidini dile getirdi. İran sağlık bakanı, iki ülke arasında sağlık konusunda çok iyi potansiyelin olduğunu belirterek İran’ın bu konuda her türlü işbirliğine hazır olduğunu söyledi.

Sözkonusu görüşmede Azerbaycan Cumhuriyeti cumhurbaşkanı Aliyev de, İranlı sağlık uzmanları ve hekimlerin Bakü’de sağlık merkezlerinde faaliyet göstermelerini istedi.

Aliyev, İran tarafından Bakü çevresinde ilaç fabrikasının hizmete girecek olmasını da iki ülke arasında sağlık alanında güzel bir işbirliği olarak niteledi.

İran sağlık bakanı Haşimi dün Azerbaycan Cumhuriyeti yetkilileriyle görüşmek için Sağlık Bakanlığı ve İran özel sektörü başkanlığındaki bir heyet ile Bakü’ye gitti.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Şubat 2024 (3) içerik yüklenmiştir.