HaberlerİranOrtadoğu

İran Sağlık Bakanı Bakü’de.

İran Sağlık Bakanı bugün Bakü’ye gitti. Bakan Gazizade Haşimi, İran’ın Azerbaycan Cumhuriyeti’nde sağlık ve teşhis hizmetleri sunmaya hazır olduğunu belirtti.

İran Sağlık Bakanı Gazizade Haşimi, Bakü’de yaptığı açıklamada, “İran ve Azerbaycan arasında ilaç ve sağlık alanında karşılıklı ilişkileri güçlendirmek için ciddi bir kararlılık var” dedi.
Resmi bir ziyaret kapsamında Azerbaycan’a giden İran Sağlık Bakanı Hasan Haşimi, bugün sabah saatlerinde başkent Bakü’ye ayak bastı.

Haşimi, İran-Azerbaycan ilişkilerini değerlendirerek, “İki ülke arasında ilaç ve sağlık alanında karşılıklı ilişkileri güçlendirmek için ciddi bir kararlılık var” dedi.

Bakü Havalimanı’nda konuşan Haşimi, “Bu programın ana amacı sağlık sektöründeki ikili ilişkilerin seviyesini arttırmaktır” ifadesini kullandı.

Bakan Haşimi, Bakü ziyareti esnasında çeşitli bakanlarla bir araya gelip karşılıklı ilişkiler üzerinde fikir alışverişinde bulunacağını duyurdu.

İran ve Azerbaycan’ın siyasi ve ekonomik alanlarda sahip olduğu derin ilişkilere değinen Haşimi, şunları kaydetti: Bu ilişkiler her sene ilerlemeye devam ediyor. Bu gezinin ikili ilişkiler özellikle sağlık sektöründeki ilişkilerin geliştirilmesinde çok etkili olmasını temenni ediyorum.

Sağlık turizmi konusunda İranlı yetkili, “Sağlık turizminin düzenlenmesine yönelik ilk görüşmeler daha önce yapıldı” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Haziran 2024 (6) içerik yüklenmiştir.