BilimselHaberlerİranOrtadoğu

İran sahilden denize balistik füzelerin denemesini yapacak

İran Hava-Uzay Kuvvetleri Komutanı “Büyük Peygamber 6 tatbikatının 2. aşaması bu haftanın ortalarında deniz alanında sahilden denize balistik füzelerin atılmasıyla başlıyor” dedi.

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Hava-Uzay Kuvvetleri Komutanı General Emirali Hacızade, Büyük Peygamber 6 askeri tatbikatının 1. aşamasını olumlu olarak değerlendirirken “Bu haftanın ortalarından itibaren tatbikatın 2. aşaması da deniz sahasında sahilden denize çeşitli balistik deniz füzelerinin fırlatılmalarıyla devam edecek” dedi.

General Hacızade bu hususta “Bu bölümde Sipahiler Ordusunun modern füzelerinin atış güçlerinin yanı sıra, hedef gemiler üzerindeki isabet ve şarampelli başlıkların etki oranları da değerlendiriliyor” şeklinde konuştu.

Hava-Uzay Kuvvetleri Komutanı General Hacızade ayrıca, Büyük Peygamber 6 askeri tatbikatına katılan füze birliklerinin durumlarının bir değerlendirmesini yapmaları için uzman ekipleri tatbikat kapsamındaki bütün eyalet ve kentlere sevkettiklerini ve bu ekiplerden aldıkları raporların hepsinin olumlu olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2021 (25) içerik yüklenmiştir.