BilimselHaberlerİranOrtadoğu

İran “Şahir” ve “Bahir” anti helikopter silahlarını tanıttı

“Muhammed Resulullah(S)-3” askeri tatbikatı kapsamında yerli yapım “Şahir” ve “Bahir” anti helikopter silahlarının yanısıra revizyonu yapılmış “Tav” füzelerinin testi gerçekleşti.

Muhammed Resulullah(S)-3 askeri tatbikatı kapsamında kara kuvvetlerine ait İHA’lar test edildi. Bu aşamada İHA’lar farazi düşman birliklerinin techizatları ve askerlerinin tespitini yaparak, çektirdiği görüntüleri bölgede saldırmaya hazır olan birliklere ulaştırdı.

Tatbikatın son aşamasında saldırıya geçmeye hazır olan birlikler, hava kuvvetlerinin bombardıman uçakları ve savaş helikopterlerin desteğiyle düşman mevzilerini yok etmeye başardılar.

Tatbikatın son aşamasında mesaj yayınlayan Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Ahmedrıza Purdestan, tatbikatın bölge ülkelerine barış ve dostluk mesajı taşıdığını, buna karşın İran İslam Cumhuriyeti’nin düşmanlarına şiddetli bir yanıt olduğunu kaydetti.

Ayrıca, tatbikat kapsamında kurulan sahra hastenesinde bölgede yaşayan 2000 kişiye bedava diş ve sağlık hizmetleri verildi.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.