HaberlerİranOrtadoğu

İran Savunma Bakan Yardımcısı: İran’ın caydırıcı gücü çok yüksektir

İran Savunma Bakanı Yardımcısı General Kasım Takizade, İran İslam Cumhuriyeti’nin caydırıcılık, savunma ve modern teknolojileri kullanmakta yüksek seviyede olduğunu belirtti.

General Takizade yaptığı açıklamada, İran’ın bugün hava savunmasında çok yüksek bir güce ulaştığını belirterek, İran Savunma Bakanı’nın havada, uzay, kara ve denizde bilimsel ve akıllı savunma ve modern ve yerel teknolojileri kullanmak suretiyle caydırıcılık gücünü en yüksek seviyeye çıkardığını, düşmanın bir girişimde bulunması halinde şiddetli şekilde pişman olacağını söyledi.

Savunma Bakan Yardımcısı ayrıca, İran İslam Cumhuriyeti’nin aktif caydırıcılık, gelişmiş türlü füzelerin kullanılması ve düşmanın deniz tehditleriyle mücadelede, modern askeri teçhizat ve de ayrıcalıklı beşeri güce sahip olduğunu kaydetti.

380 bin Amerikan askerinin bölgede bulunduğuna dikkat çeken General Takizade, Amerikalılar’ın İran’ın ilkeleri ve kriterlerine aykırı bir girişimde bulunmaları halinde bölgedeki varlığının sonuçlarına katlanmaları gerekeceğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.