HaberlerİranOrtadoğu

İran Savunma Bakanı, Belarus’lu mevkidaşı Korgeneral Andrey Ravkov ile bir araya geldi

Rusya ziyareti kapsamında Moskova’ya giden İran Savunma Bakanı, Belarus’lu mevkidaşı Korgeneral Andrey Ravkov ile bir araya geldi.

Mehr haber ajansının bildirdiğine göre Moskova’da bulunan İran Savunma Bakanı Tuğgeneral Emir Hatemi, dün akşam saatlerinde Belaruslu mevkidaşı Korgeneral Andrey Ravkov ile görüştü.

İran-Belarus ilişkilerinin masaya yatırıldığı görüşmede Tuğgeneral Hatemi, iki ülkenin birçok alanda olumlu ilişkilere sahip olduğunu ifade etti.

Tuğgeneral Hatemi, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’nda İran karşıtı insan hakları oylamasına ret oyu veren Belarus’u takdir etti.

Terörle mücadelede İran-Rusya ve Türkiye’nin yakın işbirliğine ilişkin Tuğgeneral Emir Hatemi, “Allah’a hamdolsun ortak işbirliği vasıtasıyla bölgedeki birçok komployu çökertmeye başardık” değerlendirmesini yaptı.

İran Savunma Bakanı, “İran ve Belarus’un vizyonu, başta insan hakları olmak üzere, birçok bölgesel ve uluslararası konularda aynı doğrultudadır” diye konuştu.

Belarus Savunma Bakanı da bu görüşmede, “İki ülkenin liderleri tarafından alınan kararlar karşılıklı ilişkileri harekete geçirecek ileriye doğru taşımaktadır” ifadesini kullandı.

Korgeneral Andrey Ravkov, ülkesinin tüm alanlarda İran’la ilişkilerini geliştirmek istediğini dile getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2022 (14) içerik yüklenmiştir.