HaberlerİranOrtadoğuSuriye

İran Savunma Bakanı, Beşar Esad’la görüştü

Üst düzey bir heyetin başkanlığında Suriye’ye iki günlük ziyarette bulunan İran Savunma Bakanı Tuğgeneral Emir Hatemi, bugün Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’la görüştü.

Suriye haber ajansı SANA’da yer alan habere göre, İran Savunma Bakanı Tuğgeneral Hatemi, bu görüşmede Suriye’de terör örgütlerine karşı mücadelenin sadece bölge halkları için değil, tüm dünya halkı için bir model teşkil edeceğine dikkati çekerek, Suriye’nin nihai ve şanlı bir zafer elde edinceye dek bu onurlu mücadelesini sürdürme gücüne sahip olduğuna inandığını belirtti.

Tuğgeneral Hatemi, Suriye’nin ulusal birliği, toprak bütünlüğü ve egemenliğinin korunmasında Tahran’ın destek sağlamadaki sabit kararını bir kez daha kaydederek, İran’ın tüm zorluk, dayatma ve tehditlere rağmen bu yönde kararlılığından vazgeçmeyeceğini ifade etti.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad da bu görüşmede, iki ülke arasında ortak koordinasyon ve işbirliği sürecini geliştirme önemine vurgu yaparak, Suriye ve İran’ın dış baskı ve tehditlere karşı mücadelelerini pekiştirecek uzun süreçli işbirliği planları belirleme gereğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Şubat 2023 (18) içerik yüklenmiştir.