HaberlerİranOrtadoğu

İran Savunma Bakanı, Deniz Kuvvetleri donanmalarını gezdi

İran İslam Cumhuriyeti Savunma Bakanı General Hüseyin Dehkan, İran’ın güneydoğu kıyısında bulunan Çabahar’a bağlı Konarek şehrindeki İran Ordusu Deniz Kuvvetleri’ne ait donanmaları ziyaret etti.

İran Savunma Bakanı General Dehkan bu ziyaretinde, geçmiş koşullardan dolayı burada askeri birliklerin diğer kurum ve kuruluşlardan daha önce yerleştiğini belirterek “Dolayısıyla şu an Deniz Kuvvetleri İmam Hamanei’nin vurgulamalarına uyarak Makran kıyısında öncül konumdadır” diye konuştu.

İran İslam Cumhuriyeti Savunma Bakanı General Dehkan, Deniz Kuvvetleri’nin burada oluşunun Makran kıyısının gelişmesine neden olduğunun altını çizerek “Deniz Kuvvetleri bütün gücüyle diğer kurum ve kuruluşlarla bu konuda işbirliği yapmaya hazırdır” diye ifade etti.

Özel sektör girişimcilerinin Makran kıyılarına gelmesiyle buraların daha çok gelişeceğine işaret eden İran Savunma Bakanı General Dehkan “Hükümetin kalkınma planlarının uygulanması ve İnkılap Rehberi’nin Makran kıyılarına ilişkin buyruklarının yerine getirilme ile güneydoğumuz daha çok gelişecek” ifadesini kullandı.

İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı Tuğamiral Habibullah Seyyari de burada yaptığı konuşmada “Deniz Kuvvetleri’nin Makran kıyılarında tam olanaklarla bulunması, sözkonusu bölgenin yakın bir gelecekte kalkınacağına vesile olacaktır” diye vurguladı.

İran Savunma Bakanı General Dehkan gezisinin devamında Umman Denizi ve Ordu Deniz Kuvvetleri Birliklerinin donanmalarını yakından ziyaret etti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2021 (19) içerik yüklenmiştir.