BilimselGenelHaberlerİranOrtadoğu

İran Savunma Bakanı Tuğgeneral Ahmed Vahidi: İran Yakında En Yeni ‘Balistik’ Füzesini Sergileyecek

ran İslam Cumhuriyeti savunma bakanı yılın ilk altı ayında İran’ın yeni balistik ve cruise füzelerinin görücü ile buluşacağını bildirdi.

İran’ın yeni askeri getirilerine işaret eden İran İslam Cumhuriyeti Savunma Bakanı, ülkenin en yeni balistik ve cruise füzeleri tanıtılacağını bildirdi.

İran İslam Cumhuriyeti Savunma Bakanı Tuğgeneral Ahmed Vahidi, önümüzdeki altı ay sürede İran’ın ürettiği en yeni deniz altısı ve füze atabilen uçan feribotların askeri envanterine katılacağını ifade etti.

Tuğgeneral Vahidi, ayrıca aynı dönemde İran İslam Cumhuriyeti’nin en yeni balistik ve cruise füzelerinin tanıtımı yapılarak seri üretime geçeceğini bildirdi.

Vahidi Hava alanında da İran’ın yeni getirileri hakkında bilgi veren, bu alanda yeni helikopterler, uçaklar ve İHA’ların tanıtımı yapılacağını da belirtti.

Katıldığı bir basın toplantısında konuşan İran İslam Cumhuriyeti Savunma Bakanı, İranlı uzmanların en son ürünlerinin 24 Mayıs tarihinde Hurremşeh’in düşman işgalinden kurtulduğu Beyt’ul Mukkades taaruzu yıl dönümünde görücüye çıkarılacağını bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Haziran 2021 (41) içerik yüklenmiştir.