HaberlerİranOrtadoğu

İran Seferberlik Kurumu Başkanı: Elimizde Çok Sayıda ABD İHA’ları Var, ABD’yi Ezip Geçeriz

İran haber ajansı muhabirinin bildirdiğine göre, İran İslam Cumhuriyeti Seferberlik Kurumu Başkanı General Muhammed Rıza Nakdi Pazartesi akşamı Kum Seferberlik Kurumu Üyeleri, Cuma imamları ve Seferberlik Kurumu Komutanları’na hitaben yaptığı konuşmasında İran’ın düşmanlarıyla savaşı en üst seviyeye ulaştığını ifade ederek, İmam Seyyid Ali Hamaneinin “Bugün İran savaş ve cihad döneminde olduğu” sözlerini hatırlattı.

Askeri alanda savaş yapılamdığını dikkat çeken Generl Nakdi, Amerika, askeri techizatlar ve silahla İran milletiyle karşı karşıya gelemeyeceğini konuşmasına ekledi.

İran İslam Cumhuriyeti Seferberlik Kurumu Başkanı, çeşitli askeri techizatlarla donatılan İran’ın sahip olduğu füzelerle ABD donanmasını konserva kutusu gibi ezip geçebilecek güçte olduğunu söyledi.

Genral Nakdi, Amerika’nın İran aleyhinde yürüttüğü kültür savaşına işaret ederek, müstehcen sahnelerle uyduda yayın yapan 120 Farsça kanalı İran milletinin inancını ve değerlerini hedef aldıklarını belirtti.

Nakdi, ayrıca, İran aleyhinde devam eden ekonomik yaptırımları değerlendirerek, güvelik, siyasi, kültür ve askeri alanlarda yenilgiye uğrayan Amerika, ekonomik yaptırımlara başvurduğunu vurguladı.

İran’ın elinde çok sayıda ABD İHA’ları mevcut olduğunu ve onları bir koleksiyon gibi topladığını söyleyen General Nakdi, İran’ın bu İHA’ların yalnız iki tanesini gösterdiğini kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Haziran 2021 (24) içerik yüklenmiştir.