HaberlerİranOrtadoğu

İran: Şehit Şeyh Hasan Şehate’nin kanı yerde kalmayacaktır

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in büro başkanı, Mısır’ın önde gelen din alim alimi Şehit Şeyh Hasan Şehate’nin kanının yerde kalmayacağını belirtti.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in büro başkanı Hüccetul İslam vel müslimin Muhammed Muhammedi Golpaygani Tahran’da Mısır’ın seçkin ruhanilerinden Şehit Şeyh Hasan Şehate’nin anısı çerçevesinde düzenlenen merasimde, Şehit Şeyh Hasan Şehate’nin El Ezher üniversitesinin seçkin üstatlarından biri olduğu gibi İslam’ın yayılmasında da çok önemli rolünün olduğunu vurguladı.

Ayrıca, sözkonusu Mısırlı şii alimin çok mazlumca tekfirciler tarafından katledildiğini belirterek, bugün o büyük alim, mücahit şehit ve arkadaşlarının katledilişi, ve onları takdir amacıyla anma merasimi düzenlendi.

Geçtiğimiz günlerde Kahire’de tekfirciler tarafından acımasızca katledilen Şehit şehate’nin anma merasimleri dün uluslararası Ehl-i beyt kurumu ve İslam mezhepleri takrip kurumu tarafından Tahran’da düzenlendi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2023 (36) içerik yüklenmiştir.