HaberlerDünyaFilistinİranİşgalci İsrail RejimiOrtadoğu

İran Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı: Bölgede durum değişti

İran Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı İran’ın misilleme ve cezalandırma eylemi öncesinde ve sonrasında Batı Asya bölgesi, Siyonist rejimin hassas bir bölgesi ve askeri üssü haline geldiğini söyledi.

Muhabirimizin bildirdiğine göre Tümgeneral “Muhammed Bakıri”, ülkenin çeşitli alanlardaki  yetkililerin katılımıyla gerçekleştirilen Yüksek Milli Savunma Üniversitesi’nin kapsamlı planının açılış töreninde, bölgenin mevcut hassas durumunda Yüksek Milli Savunma Üniversitesi’nin ülkenin ve bölgenin gelecekteki koşullarını incelemesi gerektiğini vurgulayarak cezalandırma operasyonunda, Siyonist rejimin son dönemde Şam’daki İran Büyükelçiliği’nin konsolosluk bölümüne düzenlenen saldırıda işlediği suçlara güçlü bir yanıt verildiğini sözlerine ekledi.

1 Nisan 2024 Pazartesi günü Siyonist rejim, İran’ın Şam Büyükelçiliği’nin konsolosluk bölümüne terör saldırısında bulunarak İran’ın yedi üst düzey askeri müsteşarlarının şehit olmasına yol açtı.

İslam İnkılabı Rehberi ve İran Silahlı Kuvvetleri Baş kumandanı Ayetullah Hamenei, Tel Aviv’in eylemini İran İslam Cumhuriyeti topraklarına yönelik bir saldırı olarak nitelendirdi ve Siyonist rejimin “cezalandırılacağını” vurguladı.

Bu bağlamda, 14 Nisan 2024 Pazar sabahı İslam Devrim Muhafızları, “Gerçek Vaad”  cezalandırma operasyonu ile işgal altındaki topraklara insansız hava araçları ve füzeler ateşleyerek bu saldırgan rejimi cezalandırmaya çalıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Haziran 2024 (28) içerik yüklenmiştir.