HaberlerIrakİranOrtadoğu

İran: Sınır güvenliği konusunda Irak’a yardım edebiliriz

İran Emniyet Gücü Genel Müdürü, sınır bölgelerinde teröre karşı ortak operasyon hazırlığıyla birlikte teröristlerin hareketliliğini tespit etme konusunda karşılıkllı işbirliği yapılamsı gerektiğini vurguladı.

İran ile Irak heyetleri arasında gerçekleşen sınır güvenlik toplantısı, İran Emniyet Gücü Genel Müdürü Tuğgeneral Hüseyn Aşteri’nin katılımıyla yapıldı.

Toplantıda konuşan Tuğgeneral Aşteri, son yıllarda sınır güvenliği konusunda karşılıklı ilişkilerin olumlu derecede gelişme kaydettiğine dikkati çekerek, “İran ve Irak’ın ortak sınırlarının güvenliği sağlama konusu çok önemli olduğu için her iki ülke bu yönde elinden geleni yapıyor” dedi.

Tuğgeneral Aşteri, sınır bölgelerinde teröre karşı ortak operasyon hazırlığıyla birlikte teröristlerin hareketliliğini tespit etme konusunda karşılıkllı işbirliği yapılamsı gerektiğini vurguladı.

Tuğgeneral Aşteri, sözlerine şöyle devam etti: Günümüzde Irak ile halkının düşmanı bizim de düşmanımız sayılır dolayısıyla düşmanların komplolarını boşa çıkartmak için birlikte çalışmalıyız.

İran Emniyet Gücü Genel Müdürü, “Bilgi ve deneyim paylaşımı ve askeri eğitim kursları düzenleme alanında komşu ve dost ülke Irak’la işbirliği yapmaya hazırız. Elbette, Irak sınır muhafızlarının da yararlanabileceğimiz bazı tecrübelere sahip olduğuna inanıyoruz” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Nisan 2024 (19) içerik yüklenmiştir.