HaberlerİranOrtadoğu

İran Sipahiler Ordusu Genel Komutanı: İran füzelerinin menzillerini kısaltmayacak

İslam İnkılabı Muhafızları (Sipahiler) Ordusu Genel Komutanı General Muhammed Ali Caferi, dün İmam Cefer-s- Üniversitesinde düzenlenen bir panelde yaptığı konuşmada, Dışişleri Bakanı Zarif’in öğrencilerla bir toplantıda yaptığı açıklamalarına değinerek “Sayın Zarif’i tecrübeli bir diplomat olarak biliyoruz, ancak savunma alanıyla ilgili bir uzmanlığı yok. Buna göre, Tahran Üniversitesinde İran’la ABD’nin askeri güçlerini kıyaslıyarak yaptığı açıklamaları doğru değildi” dedi.

General Caferi ayrıca “Düşmanın ülkemize saldırması halinde belki 10 veya en fazla 20 füzemizi imha edebilir. Fakat bizim bütün gücümüz değil tabi ki” diye konuştu.

Sipahiler Ordusu Genel Komutanı General Caferi daha sonra, batının Sipahiler’den füzelerinin menzillerini kısaltmasını istemesi durumunda bunu kabul edip etmeyeceklerine ilişkin bir soru üzerine “Hayır, böyle bir şeyi asla kabul etmeyiz” karşılığını verdi.

General Caferi ayrıca, füzelerimizin menzillerinin İsrail’e ulaşıp ulaşmadığı konusuyla ilgili olarak da “Halen bile füzelerin menzillerini arttırma gücüne sahibiz. Fakat İslam İnkılabı Rehberi’nin direktifi üzerine füzelerimizin menzilini 2.000 kilometreyle kısıtlı tutuyoruz” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.