AvrupaHaberlerİranOrtadoğu

İran; Sırbistan, Bosna Hersek ve Hırvatistan’la dert ortaklığını bildirdi

İran Dışişleri Bakanlığı, sel felaketinden dolayı çok sayıda insanın hayatını kaybetmesi sebebiyle Sırbistan, Bosna Hersek ve Hırvatistan hükümeti ve halkıyla dert ortaklığında bulunarak, hadisede ölenlerin ailelerine sabır dileğinde bulundu.

İran Dışişleri Bilgilendirme Bölümünün haberine göre, Dişişleri Bakanlığı Sözcüsü Merziye Efhem, Sırbistan, Bosna Hersek ve Hırvatistan’da meydana gelen sel sebebiyle bir çok şehrin hasar görmesi ve çok sayıda insanın hayatını kaybetmesi hadisesinden İran’ın esef duyduğunu belirtti.

Bu çerçevede İran Kızılay Kurumu Genel Sekreteri Seyyid Ahmet Musevi de Sırbistan büyükelçisi Aleksander Tasiç’le yaptığı görüşmede, İran hükümetinin her türlü yardıma hazır olduğunu belirtti.

Musevi ayrıca, gerekli yardımların bir an evvel Sırbistan’a ulaştırılacağını, İran’ın insan sever yadımlar için her zaman öncü olduğunu belirtti.

Öte yandan Sırbistan devlet televizyonu Pazar günü yaptığı açıklamada, sel felaketinden dolayı en az 17 kişinin hayatını kaybettiğini belirtmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2021 (25) içerik yüklenmiştir.