HaberlerİranOrtadoğu

İran siyonist rejimi asla tanımayacaktır

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, İran halkının hiç bir zaman siyonist rejimi tanımayacağını söyledi.

Huzistan eyaletinde halka hiap eden Ahmedinejad,’’ İran halkı yanlız saldırı ve tacize karşı olanlarla müzakere eder, zira İran zulüm ve zorbalığa karşıdır ve kesin hakkından vazgeçmez’’ diye konuştuı.

Siyonist rejimine karşı olan kimseyle el sıkışmam ve konuşmam diyen bir Avrupa ülkesinin devlet başkanının sözüne işaret eden İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, “Süper güç gibi davranmak isteyen bir Avrupa ülkelesinin devlet başkanına sesleniyorum. İran’da da hiçkimse seninle el sıkışmak arzusunda değil.”şeklinde konuştu.

Ahmedinejad, batıdaki mali krize değinerek batının ekonomik sorununun yakında büyük siyasi, sosyal soruna dönüp onların zulüm saraylarını dağıtacağını belirtti.

Allah’ın ve Resulullah’ın Ehl-i Beyt’inin (a.s), insanoğlulun ve tüm yaratılışın en büyük bayramı olan Gadir-i Hum Bayramını tebrik eden Ahmedinejad, büyük güçler ve emperyalistin tek kurtuluş yolu “maneviyete” doğru gitmek va Allah’a ibadet etmek olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mayıs 2022 (22) içerik yüklenmiştir.